12.07.2023r. Gdańsk,  Przedstawiciele Krajowej Sekcji Energetyki i Krajowej Sekcji Elektrowni i Elektrociepłowni NSZZ „Solidarność” spotkali się dzisiaj w siedzibie Komisji Krajowej w Gdańsku z przewodniczącym Związku Piotrem Dudą. W spotkaniu uczestniczył również szef Sekretariatu Górnictwa i Energetyki Jarosław Grzesik oraz członek Prezydium KK Henryk Nakonieczny.

images/KSE/2023-07-12Gdansk/3.jpg

Spotkanie miało charakter roboczy i dotyczyło problemów branży energetycznej. Szczególnie w kwestiach ochrony praw pracowniczych w procesach transformacji energetycznej, która nieprzerwanie postępuje.

Szefowie sekcji Mirosław Brzuśnian i Marek Mrozkowiak przekazali przewodniczącemu zestaw najważniejszych informacji oraz problemy, jakie do tej pory nie zostały rozwiązane. Również w ramach Rady Dialogu Społecznego.

Głównym problemem jest brak porozumień skutecznie zabezpieczających pracowników przed kosztami i skutkami transformacji energetycznej.

Przewodniczący KK zadeklarował wsparcie tych działań.

images/KSE/2023-07-12Gdansk/1.jpg  images/KSE/2023-07-12Gdansk/2.jpg